Centrum Telekardiologiczne HolterHELP

Kardiolodzy z wieloletnim doświadczeniem
Nowoczesne systemy holterowskie
Profesjonalna opieka w trakcie badania
Analiza i Opis badania w 24h

Specjalizujemy się w badaniach serca z dostawą Holtera do domu na terenie całej Polski.

Z NAMI ROZPOCZNIESZ BADANIE JUŻ JUTRO!

Zamówienia przez telefon
792 999 919

Podmiot leczniczy - RPWDL nr księgi: 000000240330

Najczęściej zadawane pytania

Jak rozpocząć badanie?

Przed badaniem Holterem EKG należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do Holtera i odpowiednio przygotować miejsca przypięcia elektrod:

  • dokładnie umyć ciało ciepłą wodą z mydłem,
  • odtłuścić z kremów i balsamów (nie używać do tego alkoholu!),
  • zetrzeć miejsca przyłożenia elektrod szorstką gąbką lub gazą, aż do delikatnego zaczerwienienia skóry,
  • poczekać na wyschnięcie tych miejsc przed przyłożeniem elektrod,
  • w razie potrzeby wygolić miejsca, w których przyklejone będą elektrody.

Przełóż czarny pasek przez etui z tyłu urządzenia i zapnij na pasie, następnie zadzwoń do Centrum.

 

Przed badaniem Holterem ciśnieniowym należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia i założyć mankiet ciśnieniowy. Następnie należy skontaktować z naszym Centrum, gdzie Dyżurny Konsultant pomoże uruchomić badanie.

UWAGA!

Badanie uruchamiamy w dniu dostawy Holtera, w godzinach 8:00 – 20:00 (pn-pt), 9:00 – 15:00 (sob).

Telefon do Dyżurnego Konsultanta: 792 999 919.

Czas badania liczymy dopiero od momentu uruchomienia Holtera.

UWAGA!

Nie wolno wyjmować baterii z aparatu !!! Wyjęcie baterii może spowodować utratę zapisanych danych.

Czy dam radę sama założyć Holter?

To naprawdę proste!

Do Holtera dołączona jest instrukcja obsługi aparatu z numerem telefonu do naszego Centrum.

Po otrzymaniu Holtera, niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie z naszym Dyżurnym Konsultantem, podaj dane pacjenta i potwierdź, że urządzenie jest już u Ciebie. Konsultant krok po kroku wszystko Ci wytłumaczy, pomoże w założeniu Holtera i prawidłowym uruchomieniu badania.

UWAGA!  Czas badania liczony jest dopiero od momentu uruchomienia Holtera, a nie od momentu dostawy Holtera!

Czy mogę wziąć prysznic/kąpiel w trakcie badania?

W przypadku badań na 24H, badanie polega na ciągłej rejestracji pracy serca, bez przerwy na kąpiel. Kąpiel/prysznic należy wziąć przed uruchomieniem badania. W trakcie badania, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, należy myć się tak, by nie zmoczyć aparatu i nie odpiąć prawidłowo założonych jednorazowych elektrod EKG.

 W przypadku badań wielodobowych np. Holter EKG 48H i dłuższych należy wymieniać raz dziennie jednorazowe elektrody EKG na nowe, jest to dobry moment na szybką kąpieli, ponieważ na ten czas odłączamy aparat na kilka minut od ciała.

W przypadku Holtera ciśnieniowego, pomiary są wykonywane co 15/30 minut. Przerwę pomiędzy pomiarami można wykorzystać na szybki prysznic bądź kąpiel. Po osuszeniu ciała należy ponownie nałożyć mankiet.

 W przypadku badań długoterminowych Holter Event – w mobilnym EKG zastosowano zasilanie podobne jak w telefonach komórkowych, zamiast baterii jest akumulator, dlatego aparat wymaga ładowania dwa razy dziennie (ok. 30 min), na ten czas odłączamy aparat od ciała, pozostawiamy urządzenie w ładowarce i w tym czasie mamy możliwość skorzystania z kąpieli.

Czy mogę uprawiać sport w trakcie badania?

Tak, sport można uprawiać w przypadku badań Holterem EKG. Zwróć tylko uwagę na rozmieszczenie przewodów w taki sposób, aby nie krępowały Twoich ruchów. W przypadku gdy planujesz wykonywać badanie w trakcie aktywności fizycznej, zalecamy dodatkowo przyklejenie końcówek przewodów kabla EKG do ciała aseptycznymi plastrami, dzięki czemu jakość zapisu pracy serca będzie zawsze optymalna. Dodatkowo prowadź notatki i zapisuj godziny swojej zwiększonej aktywności fizycznej.

Standardowo na każdy dzień badania otrzymasz komplet jednorazowych elektrod EKG. Osobom, które planują uprawiać sport w trakcie badania zalecamy zakupić dodatkowy komplet elektrod.

UWAGA! Aparatu Holtera i elektrod EKG nie wolno zamoczyć! 

Przed kąpielą zdejmij aparat i usuń jednorazowe elektrody EKG, a po kąpieli załóż nowe elektrody na dobrze osuszone ciało.

W przypadku badania Holterem ciśnieniowym nie należy uprawiać sportu, badanie wykonujemy w spoczynku. Podczas regularnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi należy ograniczyć ruchy ręki, na której znajduje się mankiet, aby pomiar wykonał się prawidłowo i rzetelnie.

Jak zwrócić Holter po badaniu?

Kurier przyjedzie po odbiór Holtera następnego dnia po badaniu, w miejsce wskazane przez Ciebie. Może to być np. dom lub miejsce Twojej pracy, a jeżeli nie masz czasu lub nie chcesz czekać na kuriera, możesz zwrócić Holter samodzielnie w dowolnym sklepie Żabka lub paczkomacie InPost na terenie Całej Polski. W dniu zakończeniu badania skontaktuje się z Tobą nasz konsultant i poinformuje Cię o planowanej godzinie przyjazdu kuriera oraz uzgodni z Tobą dogodny dla Ciebie sposób zwrotu Holtera do Centrum.

Kiedy otrzymam wyniki badania?

Wyniki badania standardowo są gotowe do 3 dni roboczych od dostarczenia aparatu do naszego Centrum. Możesz dodatkowo zamówić opis PILNY! – do 24h od dostarczenia aparatu do Centrum.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wyniki otrzymasz przed wizytą lekarską, skontaktuj się z naszym Konsultantem.

Dyżurny Konsultant: 792 999 919

Jakie schorzenia diagnozujemy Holterem EKG?

Badanie aparatem Holtera pozwala diagnozować m.in. schorzenia:

  • bóle w klatce piersiowej,
  • arytmie, kołatania serca,
  • zaburzenia przewodnictwa,
  • zwolnienia akcji serca,
  • przyczyny omdleń i stanów przedomdleniowych,
  • nieprawidłowości w funkcjonowaniu stymulatorów i innych urządzeń elektrycznych wspomagających pracę serca.

Zalety badania Holter EKG

Wielką zaletą badania EKG metodą holtera w porównaniu ze standardowym kilkudziesięcio sekundowym badaniem EKG serca jest to, że rejestruje pracę serca automatycznie, bez przerwy przez min. 24H, również w czasie snu. U niektórych pacjentów właśnie wtedy i tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji. Kiedy śpimy, większość czynności, jakie wykonuje nasz organizm, zostaje spowolniona. Zdarza się czasem, że oddech jest wyjątkowo płytki, powolny i nie dostarcza organizmowi odpowiedniej porcji tlenu. Ma to wpływ negatywny na pracę mięsnia serca. Te wszystkie nieprawidłowości lekarz może odczytać z zapisu Holtera EKG.

Zalety badania holterem ciśnieniowym

Dużą zaletą badania jest to, że urządzenie wykonuje pomiary w różnych, codziennych sytuacjach. Nie musimy zapisywać żadnych wartości ciśnienia, ponieważ wszystkie dane są zapisywane są przez urządzenie. Urządzenie nie jest duże ani ciężkie, tym samym nie powoduje dyskomfortu i stresu spowodowanego badaniem, co sprawia że wykonane pomiary ciśnienia są bardziej wiarygodne.

Jakie schorzenia diagnozujemy Holterem ciśnieniowym?

Badanie Holterem ciśnieniowym pomoże zdiagnozować nadciśnienie tętnicze, jak i wykryć zaburzenia ciśnienia krwi, np. spadki, wzrosty i wahania. Możemy również sprawdzić, czy zastosowane leczenie jest skuteczne.

Na co należy uważać korzystając z Holtera?

Zabronione jest stosowanie aparatu Holtera:

  • podczas kąpieli – urządzenie nie jest wodoodporne,
  • podczas jego ładowania (Holter Event),
  • w przypadku uszkodzenia przewodów,
  • podczas defibrylacji pacjenta – urządzenie nie jest zabezpieczone przed skutkami impulsu defibrylatora,
  • bez osłony przed ulewnym deszczem – urządzenie nie jest zabezpieczone przed wnikaniem wody.

Urządzenia elektroniczne (np. komputer, telefon) powinny znajdować się w odległości co najmniej 20 cm od przewodów i aparatu EKG, aby uniknąć zakłóceń w zapisie.

W przypadku badań Holterem ciśnieniowym należy także sprawdzać, aby mankiet był prawidłowo założony na ramieniu, tak by nie było konieczności powtórzenia pomiaru.

Co mogę robić w trakcie badania?

W trakcie trwania Holterem EKG badania należy wykonywać wszystkie codzienne czynności. Jeżeli jesteśmy osobami aktywnymi nie należy z tego rezygnować. Wszystkie leki przyjmujemy bez zmian.

W trakcie badania Holterem ciśnieniowym należy wykonywać swoje codzienne czynności, oprócz uprawiania intensywnego sportu oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas pomiaru należy wyprostować ramię, na którym jest mankiet i ograniczyć ruch.

Dla kogo jest Holter Event z telemonitoringiem?

Event  Holter – (Holter EKG zdarzeniowy), monitoring EKG długoterminowy (5 dni, 15 dni, 30 dni) to model diagnostyki skierowany do pacjentów wymagających skutecznej diagnostyki, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie się diagnozują i u których zawiodła tradycyjna metoda 24h diagnostyki i wymagają długoterminowego monitorowania kardiologicznego.

Event Holter jest badaniem dedykowanym dla pacjentów, u których trudno zdiagnozować rzadkie zaburzenia pracy serca takie jak:

  • zawroty głowy, omdlenia, zasłabnięcia
  • odczuwalne zaburzenia rytmu serca
  • rzadko występujące arytmie
  • rzadkie napadowe przyspieszenie akcji serca (tachyarytmie)
  • rzadko występujące zaburzenia przewodnictwa
  • rzadkie napadowe kołatanie serca
  • duszności po niewielkim wysiłku fizycznym
  • uczucie uderzenia krwi do głowy
  • ból w klatce piersiowej
  • nagłe obniżenie wydolności fizycznej
  • przerwy w biciu serca
  • obrzęki kończyn, szczególnie po wysiłku fizycznym
Na ile dni zamówić badanie Holtera?

Standardowo, im rzadsze zaburzenia rytmu serca tym dłuższe powinno być badanie. Długość badania dopasowuje się do stanu zdrowia i do potrzeb swojego serca. Jeśli twój lekarz nie określił czasu trwania badania skontaktuj się z naszym Centrum Telekardiologicznym, nasz Dyżurny Konsultant pomoże dobrać odpowiedni dla Ciebie wariant badania.

Dla kogo jest HolterHELP?

Dla osób, którzy otrzymali od lekarza skierowanie na badanie holterowskie i nie chcą lub nie mogą czekać w kolejce na usługę realizowaną w ramach NFZ

 

Dla seniorów oraz osób z utrudnionym poruszaniem się dzięki możliwości wykonania badania bez wychodzenia z domu

 

Dla osób z utrudnionym dojazdem do placówki, dzięki dostawie urządzenia pod wskazany adres

 

Dla osób przemęczonych oraz zapracowanych, gdyż nad realizacją i przebiegiem każdego badania czuwa nasz Dyżurny Konsultant

 

Dla oczekujących na zabieg w szpitalu, dzięki możliwości szybkiego wykonania badania i otrzymania wyników nawet w 24h

 

Dla tych, którzy właśnie sobie przypomnieli, że mają wizytę u lekarza, a nie wykonali jeszcze potrzebnych badań

 

Dla osób uprawiających sport (amatorsko czy wyczynowo) w celu okresowej kontroli stanu zdrowia

 

Dla tych, którzy cenią swoje zdrowie, przekroczyli 40 rok życia lub pracują w dużym stresie

 

Dla osób z nadwagą, czy osób palących papierosy, jako badanie profilaktyczne

 

Dla dzieci z zaburzeniami pracy serca (od 2 roku życia), wygodnie i bezpiecznie dzięki możliwości wykonania badania w domu

 

Dla osób które po prostu nie mają czasu, a muszą pilnie wykonać badanie za pomocą Holtera

 

Jednym słowem dla WSZYSTKICH!

Dyżurny konsultant tel.: